Липоводолинський ЗДО "Берізка", Липова Долина
Сумська область, Роменський район

Результати моніторингу якості освіти

Фото без опису

       Згідно ч. 1 ст. 48 Закону України «Про освіту» моніторинг якості освіти – це система послідовних і систематичних заходів, що здійснюються з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти (інших суб’єктах освітньої діяльності), встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, а також оцінювання ступеня, напряму і причин відхилень від цілей.

Фото без описуМоніторинг якості освіти проводиться у порядку, передбаченому Законом України «Про освіту» та Порядком проведення моніторингу якості освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 16 січня 2020 року № 54.

  Фото без опису 

 Липоводолинського  ЗДО Берізка

      Моніторинг – це засіб контролю за освітнім процесом, форма організації збору, зберігання, оброблення та розповсюдження інформації про діяльність педагогічного колективу ДНЗ, що забезпечує безперервне стеження за станом освітньої роботи і прогнозування розвитку дошкільної освіти.

      Метою моніторингу є – вивчення стану реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти, стану організації освітнього процесу в ЗДО.

      Відповідно до наказу Липоводолинського закладу дошкільної освіти "Берізка" 3 1.04.2024 по 12.04.2024 року в закладі провелося діагностування сформованості освітніх компетенцій старших дошкільників. 

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ

Сучасні соціально-економічні та політичні зміни, що відбуваються  в Україні, стали передумовою реформування національної системи освіти. Основною соціальною вимогою  сучасного українського суспільства є потреба в якості освіти на всіх її рівнях, починаючи з дошкільної освіти.

    Якість дошкільної освіти - цілісна характеристика дошкільної освіти як першої ланки у системі освіти з боку її відповідності потребам зростаючої особистості, сім’ї як споживачів соціальних послуг і держави як соціального замовника.

Якісна дошкільна освіта класифікується як процес і результат удосконалення здібностей і поведінки зростаючої особистості, створення сприятливих умов для досягнення нею фізичної, психічної та соціальної зрілості, одержання можливості для індивідуального зростання, вияву творчих здібностей, актуалізації свого природного потенціалу.

В основу визначення якості дошкільної освіти покладено моніторинг, складовою якого є діагностування, оцінка  та прогнозування як освітнього процесу  в цілому, так й рівня життєвих досягнень кожної дитини.

         Серед існуючої у педагогічній практиці системи методів діагностування педагоги  закладу надали перевагу дидактичним іграм, вправам, бесідам, розмовам з дитиною,  розгляданню картинок та  ілюстрацій тощо. Зазначені методи активно використовуються в освітньому процесі,  знайомі дітям, відповідають психо-фізичним  та віковим особливостям, тому  їх застосування як діагностичного матеріалу відбувається природно. Процедура діагностичного  дослідження за такими методиками  не порушує освітній процес та  регламент життєдіяльності дітей, відбувається у звичайній для дітей обстановці, в атмосфері довіри та доброзичливого ставлення до дитини. 

Творчим колективом  нашого закладу дібрано та виготовлено наочний матеріал до дидактичних ігор, вправ, завдань.

Діагностичний матеріал  розподілено за  сімома освітніми лініями (відповідно до програмних вимог).  До кожного виду завдань розроблені критерії оцінювання виконаного дитиною завдання, що здійснюються  за рівнями та визначаються у балах.

         Для зручності обробки результати діагностування  заносяться до  «Картки вивчення сформованості основних компетенцій»  за  відповідною освітньою  лінією. Користуючись системою балів педагоги визначають загальний бал групи (дає підстави оцінити діяльність педагога за даним напрямом) та середній показник дитини (дає підстави оцінити рівень сформованості компетенції дитини).

         У групі дітей старшого дошкільного віку було продіагностовано 19 дітей та отримані такі результати:

15 дітей мають високий рівень сформованості освітніх компетенцій, 4 дітей мають достатній рівень.

Результати  діагностування за поданим матеріалом  є складовою частиною моніторингових досліджень якості дошкільної освіти у дошкільному навчальному закладі.  Результати моніторингу сформованості основних компетенцій дітей старшого дошкільного віку   стають предметом обговорення на педагогічній раді дошкільного закладу, на нарадах при керівникові,  на засіданні психолого-педагогічному консиліуму. Одержані результати досягнень дітей дають змогу зорієнтувати педагогів у сильних і слабких сторонах розвитку кожної дитини, доборі засобів оптимізації освітнього процесу. Педагоги, що працюють  із старшими дошкільнятами, використовують результати діагностування для складання програм  корекційної роботи з дітьми, що засвідчили низький рівень досягнень.         

Оскільки, діагностування дітей старшого дошкільного віку відбувається у дошкільному навчальному закладі у березні та триває не більше двох тижнів, адміністрація  та педагоги мають час для  прийняття управлінських рішень, щодо цілеспрямованої підготовки кожної дитини до школи.

Досвід проведення діагностування сформованості освітніх компетенцій дитини засвідчує, що результати діагностування дозволяють педагогам оцінити стан освітньої діяльності, виявити проблеми у особистісному розвитку дітей,   визначити стратегію  освітньої діяльності,   ефективно розподілити  ресурси закладу, підвищити його соціальний статусу.

Психодіагностичною роботою було охоплено 18 дітей групи старшого дошкільного віку. Обстеження  проводилось з допомогою комплексу діагностичних завдань «Чарівні перетворення». Дана діагностика показала такі результати: 58% дітей мають сформовану повною мірою готовність до навчання в школі (освітній, виховний та розвивальний вплив на дитину з боку дорослих здійснюється без змін до запланованої діяльності); 33% дітей мають достатньо сформовану готовність до навчання в щколі; 9% дітей готовність до навчання в школі знаходиться в стадії формування.

 

     

 

 

 

Логін: *

Пароль: *